Epoksüvaik on mitmekülgne materjal, mida kasutatakse mitmesuguste projektide jaoks, alates kunstist kuni ehete ja tööstuslike rakendusteni. Epoksiidvaigu üks populaarsemaid kasutusviise on valamine, mis hõlmab vormide loomist ja vaigu nendesse valamist. Epoksiidvaiguga valamine on suurepärane viis unikaalsete ja keerukate detailidega detailide loomiseks ning seda kasutatakse sageli ehete, kujukeste ja muude väikeste esemete valmistamisel. Epoksiidvaiguga valamine on suhteliselt lihtne protsess, kuid eduka tulemuse tagamiseks tuleb järgida mõnda põhietappi.

Selles juhendis käsitleme kõiki epoksüvaigu valamise olulisi asju, alustades õige vaigu ja tarvikute valimisest kuni vormi ettevalmistamiseni ja vaigu valamimiseni.

Õige vaigu ja tarvikute valimine

Esimene samm epoksüvaiguga valamisel on õigete tarvikute valimine. Enamik epoksüvaikusid on kaheosalised süsteemid, mis nõuavad vaigu ja kõvendi kokkusegamist enne kasutamist. Oluline on veenduda, et kasutate valamiseks mõeldud vaiku, kuna see tagab parima tulemuse. 


Kui olete oma valuobjekti valinud, peate arvutama, kui palju vaiku on vaja. Seda mahtu saab kergesti arvutada valemiga 1kg = 1mm/1m2.

Selgub, et 1 m2-l kulub 1 mm paksuse katmiseks 1 kg vaiku. Tööks sobiva vaigu valimiseks tuleb arvestada selliste parameetritega nagu UV-kaitse, kokkutõmbumine arenduse käigus, vaigu läbipaistvus, isetasandumine ja selle mehaaniline tugevus.

Meie epoksüvaik valamiseks UV-kaitsega, vähese kokkutõmbumise ja kõrge läbipaistvusega valamiseks kuni 4cm ühe käiguga, kui laius ei ületa 40cm. Tootega saab tutvuda siin https://composite24.ee/tooted/vaik/epoksiidvaik/epoksiidvaik-valamiseks-1-3-kg

Meie epoksüvaik valamiseks UV-kaitsega, isetasanduv ja kõrge läbipaistvusega valamiseks kuni 5 mm ühe käiguga mis tahes laiuses. Tootega saab tutvuda siin https://composite24.ee/tooted/vaik/epoksiidvaik/epoksuudvaigu-kate-1-4-kg